המניפסט של שמאלנים נגד שיח השלום

"שמאלנים נגד שיח השלום המדיני" היא קבוצה ברשת פייסבוק והתארגנות של אנשי שמאל היוצאים נגד שיח השלום, הנה למה:

זכויות עכשיו, פיוס אחר כך!
****
בעוד שאנו בעד מצב של שלום, שיח השלום המדיני מזיק לשמאל, ולזכויות האדם.
*****
שיח השלום המדיני, בין אליטות פוליטיות וכלכליות, ממסך את מצבם העגום של האנשים הפשוטים בשני הצדדים, שמתווי השלום לא בהכרח מקדמים אותם.
*****
שיח השלום המדיני מדמיין מצב בו שני צדדים רק צריכים להחליט להפסיק להלחם ולהתפשר על חלקת ארץ, בעוד שיש צד משולל זכויות בסיסיות וצד שולט; בעוד שישנם נראטיבים לאומיים מושרשים ומתנגשים שהמצב "הזמני" של משטר צבאי לא מרכך ומקרב, בלשון המעטה.
*****
שיח השלום המדיני קובע נוסחה של שטחים (וזכויות) תמורת שלום (קרי ויתור על דרישות). זו נוסחה שבעצם אומרת לפלסטינים: תישארו משוללי זכויות עד שלא תגיעו להסכמות איתנו וחתימה על סוף הדרישות. זו לא התמקחות, אלא תהליך של סחיטה בעינויים.
*****
השחקנים המדיניים מתערערים בכל המזה"ת. כוחות פונדמנטליסטים עולים במקומם. לא עדיף במקום להבטיח שלום, לתת לפלסטינים את זכויותיהם המגיעות להם בלי כל תנאי, ואז להיערך למאבק בפונדמנטליזם כחלק מהכוחות החיוביים במזרח התיכון (ולא כוילה מבודדת בג'ונגל)? שלום הרי לא צפוי עם כוחות אלו.
*****
אין דבר גרוע יותר מנטיעת תקוות שווא באנשים. עדיף לא להבטיח את הבלתי סביר. כמעט בכל תהליך שלום היסטורי הסכם שלום פורמאלי לא הביא לשלום מיידי, אלא לא פעם להחרפה באלימות מצד קיצוניים, ואז לתהליך ארוך, עם עליות וירידות – תהליך של פיוס; אבל לא "שלום" אינסטנט. הרטוריקה של שלום שיבוא עם הסכם, "שלום עכשיו", גובלת בשרלטנות

3 מחשבות על “המניפסט של שמאלנים נגד שיח השלום

  1. בשעת האמת מחרחרי המלחמה הרגילים מסירים מעצמם את כל המסיכות ומתגלים כמה שהם: סוכנים זרים של פטרו-דולרים וארמו-דולרים, ספסרי מט"ח בינלאומיים, כתות דתות קנאיות, ממשלות אימפריאליסטיות העוסקות ב"הפרד ומשול", ושאר המממנים של "הקרנות" התמחזקות את שכירי הלשון והמקלדת של "העמותות". אוכלי נבלות שכל מה שהם מחפשים זה עוד ועוד דם בכל מיני תואנות צבועות.

  2. סוף כל סוף נשמע קול שפוי!!!!!
    הרי היסוד לכל הקונפליקט טמון בעובדה שמדובר במשוואה שבה צד אחד עדיף/עליון על פני הצד השני (היום ובעתיד)
    למה אנחנו מצפים שהערבים יקבלו את ה׳עובדה׳ הזו מראש??????
    ההתנשאות המובנת מאליה תענה לעולם בהתנגדות……

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s