עתיד העולם והסכנה לישראל מצד ימין

ניתוח אסטרטגי קצר של האופק לפוליטיקה ימנית בישראל שלא תתנגש עם העולם:

מתוך המעצמות העולות בעולמנו – ברזיל, סין והודו – רק הודו תיהיה, אולי, פרו-ישראלית ברמה מספקת, וגם היא עדיין מחוייבת למדינה פלסטינית ולפוליטיקה תקינה עם העולם הערבי.

מהכוחות החזקים הקיימים: רוסיה די פרו-ערבית [מסיבות מעוותות אבל מילא] וארה"ב פונה שמאלה לכיוון שמתיישב יותר עם השמאל הציוני [עדיין פרו-ישראלית אבל ביחס למימשל ישראלי שעבר מן העולם]. גם בתוך הקהילה היהודית האמריקאית הדור הצעיר ליברלי יותר וביקורתי יותר כלפי ישראל. אי-אפשר למכור ליהודי האמריקאי הפרוגרסיבי שהדודה של הפלסטיני הליברלי שהוא הכיר בקמפוס בייל היא נתינה של משטר צבאי בגלל "התנגשות הציוויליזציות" והאיסלאם הקיצוני.

אירופה – עדיין שחקן חזק בזירה העולמית – הולכת וחוששת מחיזוק הכוחות הפונדמנטליסטים\פאן-איסלאמיים ולכן רוצה לחזק מנהיגים ערביים פרגמטיים שמשקפים זהות מקומית ומטרות ארציות, ריאל-פוליטיות, לכן ילחצו חזק מתמיד למען הקמת מדינה פלסטינית בראשות פת"ח.

העולם הערבי הולך ופונה – במקרה הטוב – למודל הארדואני של איסלאמיזם פוליטי המחוייב, לעת עתה לפחות, למערכת פוליטית דמוקרטית, וכך צפויה הפוליטיקה הזו להיות סגורה יותר לאפשרות לקנות את המשטרים הערביים בהסכמי סחר וכסף אמריקאי. לכן נראה יותר ויותר לחץ ערבי על ישראל בהקשר של הכיבוש והיחס לפלסטינים.

מדינות העולם השלישי והשני נהפכות לשחקן חזק יותר ויותר בפוליטיקה העולמית והן ברובן יותר פרו-פלסטיניות ויראו בעין רעה מדיניות ימנית בישראל.

הסיכוי היחיד של הימין הוא האיסלמופוביה הגוברת במערב והם ינסו לנגן על הקלף הזה ולהציג את המאבק הפלסטיני כלא יותר מאשר חוד החנית של מסע הצלב [סהר במקרה הזה] של אל-קעידה ומאבקו בעולם הלא-מוסלמי. לא משנה שרבים מן הלוקחים חלק במאבק הפלסטיני הם חילונים או נוצרים או סתם מוסלמים שמתעבים את אל קעידה. אבל זה יהיה הכיוון של הימין וזה כבר קורה.

במצב כזה הימין מוביל את ישראל ליותר מסתם מסע נזיפות עונתי מצד אירופה, הוא מוביל את ישראל לבידוד ממש מסוכן, חסר אחריות וחסר בינה.

5 מחשבות על “עתיד העולם והסכנה לישראל מצד ימין

  1. "הימין מוביל את ישראל לבידוד ממש מסוכן". מסוכן למי? לתושבי עזה הנטבחים לצלילי מוסיקה קלאסית? מציע לך לקרוא שוב את מאמרו של יותם פלדמן – פוסט אשכנזי, האמורי. ממאמריך האחרונים מסתבר כי אתה עובר, אולי בתת מודע, תהליך מסוכן של הקצנה וציוניזציה.

  2. פינגבק: התסריט הרע ביותר של חתימת הסכם שלום « הבלוג של יריב מוהר

  3. פינגבק: התסריט הרע ביותר של חתימת הסכם שלום « הבלוג של יריב מוהר

  4. לא הבנתי את הסוף – הקלף של הימין יהיה האיסלאמופוביה ולכן הימין מוביל את ישראל לבידוד מסוכן.
    אולי הקלף יהיה מוצלח?
    בנוסף יש עוד קלף- אדישות של סוחרים. בדר"כ אנשים מעדיפים את האינטרס הכלכלי על האידיאולוגיה ולכן כמו שיש סחר בינלאומי באופן כללי (למרות שהרבה מדינות מתעבות אלו את אלו) וכמו שהיה סח עם ישראל מ67 עד היום(למרות התנגדות אירופה וארה"ב להתנחלויות) סביר שגם יהיה סחר עם ישראל בעתיד

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s