הלקח החדש מהשואה: טעות בעם המושמד

כתבה, על תכנון פיגוע של אל-קעידה ברייכסטאג, בלבלה את מפת השנאות של לאומני ישראל: היו מעטים שתמכו באל-קעידה, ורוב שהלבינו את פשעי הגרמנים ותמכו בטיפול גרמני למוסלמים.

הנה טוקבק בוטה במיוחד, אם כי לא היחיד:

"היהודים בגרמניה הושמדו על כלום,נראה אותכם גרמנים שפלים גיבורים על המוסלמים,אם לפני שישים ויותר שנים היה לכם את הכוח והאמצעים לעשות אתה מה שעשיתם אני מאמין ששואה של 60 מליון עכברושים מוסלמים קטנה עליכם,צאו לדרך יש אישור ועידוד. "

בקיצור, הבעייה היחידה עם השואה, לפי אותו טוקבקיסט תאב השמדה, היא שהיא נעשתה לחברי הדת היהודית ומי שהיה בקשרי דם ליהודים, ולא לחברי הדת המוסלמית. השואה רק הייתה צריכה מיקוד מחדש, זה הכל. והנה הושלם המהלך היודו-נאצי בקרב הימין הקיצוני בישראל.

הטיעון המוביל הוא כי היהודים, להבדיל מהמוסלמים, לא הזיקו לגרמניה, ולכן לא הגיעה להם הטיפול הראוי למוסלמים. אז מבזק חדשות: הימין הגרמני הרבה להביא הוכחות ו"הוכחות" לכך שיהודים רבים אופיים ליברלי וקוסמופוליטי, המנוגד לפולקיות הגרמנית; הם הקימו ארגונים לזכויות גייז; הם בעד הסדרים בינלאומיים ומתנגדים נחרצות למלחמות (רוב עורכי המגזין הפציפיסטי הגרמני היו יהודים, ואף חשפו את עובדת חימושה מחדש של גרמניה בניגוד להסכם ורסאי ועורך בעיתון טען כי חיילים הם רוצחים). בכך הם סירסו, לדעתם, את גרמניה ומכרו אותה לדיפלומטיה הבינלאומית המחפשת את רעתה. ממש כמו ערבים ועובדים זרים, גם היהודים היוו בעייה דמוגרפית ונישואי תערובת איימו על הקהילה המפוחדת. רבים מה השתייכו בגאון לתנועה לאומית אחרת: הציונות. היהודים, למעשה, סיכנו, (לפי הימין הוואיימרי, הפרוטו נאצי) את גרמניה כמדינה גרמנית-רפובליקאית (הדמיון ליהודית-דמוקרטית, בפרשנות של לאומני ישראל למושג, הוא על חשבון הבית).

8 מחשבות על “הלקח החדש מהשואה: טעות בעם המושמד

 1. מי הם אלה שטענו כי היהודים מסכנים את גרמניה כמדינה "גרמנית-רפובליקאית"? הנאצים? הטוקבקיסטים? אם מדובר בנאצים, אז לידיעתך הם תיעבו כל סוג של מוסד רפובליקאי, ואפילו חיו באי נחת גלויה עם עצם קיום של מדינה מודרנית בגרמניה. היטלר לא פעם קרא "לחסל את ערכי 1789" ועוד יותר מזה את ערכי 1918-9, כלומר אלה של הרפובליקה הגרמנית, שחוקתה נפתחה במילים "העם הגרמני הוא מקור הכוח של הרפובליקה". המודל הפוליטי של הנאצים היה רפובליקני עוד פחות משהיה ליברלי: הנאצים האמינו בקהילת העם, ה"פולקסגמיינשאפט" הגזעית, שאינה המדינה, אלא עומדת מעליה (או מתחתיה, תבחר לבד את הארכיטקטורה שלך), והיא מקור הלגיטימציה הפוליטי העיקרי. התיאוריה הנאצית אם כן עוקפת את העקרון הרפובליקני שעליו מבוססת המדינה (כפי שכתב כבר פרנץ נוימן לפני הרבה שנים), מאחר והוא מזהה קשר אורגני בין העם לבין המנהיגות, כזה שלא מבוסס על דיון, על חוקה, על יצוג פוליטי או על מוסדות רפובליקנים אחרים, אלא נובע מדם, תרבות וגזע משותפים.
  אם כבר, הייתי אומר שהנאצים היו הקהילתנים האתניים של דורם…

  • דניאל,
   אם לא הובן מהטקסט, הרעיון הוא שהלאומנות בנוסח הוואיימרי היא זו שדיברה על סכנה לאופי הרפובליקני-גרמני, במסגרת הימין הפרוטו-נאצי. בין הוואיימריזם לנאציזם מתוח קו ישר, גם אם לא דטרמיניסטי. במיוחד בקולות היותר קיצוניים שאהבו לדבר על קורבנותה האולטימטיבית של גרמניה.

 2. "על פי השבועון, המידע נלקח ברצינות רבה על ידי ה-FBI האמריקאי ועל ידי שירותי הביטחון בגרמניה, אולם מציין כי ה-CIA ושירות הביון הפדרלי הגרמני, לא התייחסו לדיווח כאמין."

  הדיווח התקבל מאחד שערק.כבר נמצא בעבר שאלה שערקו סיפרו מעשיות על מנת לקבל טובות הנאה שונות.

  יריב,מסכים עם מה שכתבת.

  אם המוסלמים הקיצונים יתקפו בגרמניה ,זה יהיה בגלל העובדה שכוחות גרמניים משתתפים במבצעים על אדמה מוסלמית.התפיסה המוסלמית אומרת:" הד אומי,ואהידאכ". אם תכה את אימי,אני אכה אותך.
  אפשר לראות את הדוגמא עם ספרד.כאשר היו כוחות ספרדיים מבצעיים על אדמה מוסלמית,ספרד ספגה פיגוע.כאשר ספרד השיגה את כוחותיה מהאדמות המוסלמיות,ההתקפות נגדה פסקו.

 3. עם מי אתה מתווכח כאן? עם כמה טוקבקיסטים מופרעים? אני לא חושב ששמעתי מישהו לא אנונימי אומר דברים כאלה.

  (ואגב טוקבקיסטים מופרעים, אולי יגלה אזרח על איזו אדמה מוסלמית יש כוחות גרמנים? הרי הגרמנים התנגדו מראש לכיבוש עירק, ולנוכחות באפגניסטן יש תמיכה רחבה של מוסלמים שאינם טאליבן. או שאולי הטאליבן מגדיר עכשיו מהי אדמתו ומי יכול להיות עליה?)

  • לניר,
   כן, עם כמה טוקבקיסטים מופרעים המשתייכים לקומץ של עשבים שוטים שהכניסו לפחות נציג או שניים לכנסת ישראל (תלוי עד כמה מצמצמת או מרחיבה ההגדרה של הימין האולטרה קיצוני).

   ויפה שכרגע רוב היודו-נאצים נדרשים לאנונימיות, זה מאוד מרגיע.

   • ואם הטוקבקיסט הנ"ל הצביע לחברי הכנסת הנ"ל, אז מה? היה פה ספור אם ההתבטאות היתה באמת באה מהח"כים האלו.

    עוד יותר מרגיע, אגב, שמי שקוראים לאלו שלא מסכימים אתם יודו-נאצים (לא מדבר על המקרה הזה, שבו יש הצדקה למונח) דוקא לא נדרשים לאנונימיות כלל. להיפך.

  • לא מבין מה הבעייה, כיוונתי מראש לימין הקיצוני, אפילו לא השתמשתי במונח ראדיקלי, שהוא מכליל ומורכב יותר. טיפוסים אלו אכן בעלי נטיות פאשיסטיות, פונדמנטליסטיות ולא-פעם נאציות, כפי שמדגימים לנו פורומים שונים או הטרללה הזו הכותבת בעיתון פופולארי במיגזר הדתי (מה שהחריד דתיים מסוג אחר):
   http://www.haaretz.co.il/hasite/spages/1093539.html

 4. אזרח כרגיל מתפקד כתועמלן מוסלמי. ספרד לא עזבה את האדמה מוסלמית. ברגע זה בצפון אפריקה יושבים ספרדים צבא ואזרחים על אדמה כביכול מוסלמית שמרוקו תובעת וכבר היו שם תקריות ירי. ברגע הנחוץ זה יוצג כתביעה שאחריה יהיה שלום, שיטת הסלמי המוסלמית הידועה. פועלת כאן שיטה מוסלמית עתיקה "המסמר של ג'וחה" ממש כמו חוות שבעה הכביכול לבנוניות שאחריה עומדים הכפרים שנצראללה תובע בגליל.
  ראה לדוגמה את צפון קפריסין שנכבשה וטוהרה מכופרים על ידי תורכיה שכביכול באה להגן על מוסלמים. כפי שהיא עושה כיום בעזה ובלבנון. ואם נחזור לספרד, לא תועמלן מוסלמי אחד תובע את ספרד כולה כי הייתה פעם מוסלמית.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s