בן כספית – סיפור קונספירציה

כך כותב בן כספית בכתבת סוף שבוע במעריב, תשפטו בעצמכם (לא נגענו) האם מדובר בשקיעה לסיפור קונספירציה שוביניסטי:

"

…מדובר, כאמור, בחלק קטן מאוד מהחומר החדש שזרם וזורם כל הזמן. זאת, בלי לגעת בחומר נפץ הטמון בפרק אחר של פעילות הקרן החדשה לישראל ופרופ׳ נעמי חזן, ועוסק במעורבותם בצה״ל. גם על העניין הזה רובץ דוח עב כרס, שהכינה קבוצה של קצינים ישראלים אשר עקבה אחר החדירה של הארגונים הללו לתוך צה״ל באמתלה של ״ג׳נדרר מיינסטרימינג״ (מדיניות ציבורית המבחינה בין המגדרים). על פי התיאוריה הזו, קיימת פעילות מתוחכמת, רבת שנים ומגובה על ידי החלטות או״ם וארגונים בינלאומיים, שמטרתה להחליש את צה״ל דרך החדרת ערך השוויון המוחלט לנשים. הדוח רצוף באסמכתאות, נתונים המבוססים על מחקרים מדעיים, מעקבים ומאמרים. הוא שווה בדיקה ופרסום ויובא כאן בחלקים בשבועות הקרובים.

"

 

מעניין מה בפרק הבא: ניסיון להחליש את הגנום היהודי על ידי סיוע לשוויון וזכויות לקהילה האתיופית?

7 מחשבות על “בן כספית – סיפור קונספירציה

  1. בן כספית וחבריו יודעים, בעמקי לבם, שפעילות הקרן החדשה והשמאל הפטריוטי – יהיה רדיקלי או ציוני – הם הסיכוי היחיד להישרדות ולשגשוג של ישראל. מצד שני, ישראל חזקה ומוסרית פוגעת בגנום הארי והאנטישמי, שאליהם יש להם זיקה גלותית עמוקה.

  2. הטיעון שנשים מחלישות את הצבא הוא טיעון שוביניסטי (כלל עולמי) וותיק. בן כספית לא המציא את הגלגל הוא רק רוכב עליו כדי לשרת את המטרה שלו. אז כמה מילים על ערך שוויון הנשים בצבא. לדעת גברים רבים הנשים מפריעות ללכידות הצבאית הגברית, אין להן מושג מה זה "אחוות לוחמים". שיתוף נשים בלחימה הופך את הצבא לנשי ואזרחי. (יש לציין שקיים גם מיעט של נשים החושב שלא צריך לשתף נשים בלחימה אבל כן לשרת בצבא). הגישה הפטרנליסטית קובעת את גבולות המגדר כלומר אם את אשה את יכולה לבשל, לכבס לנקות ולהגיש קפה לקצינים אבל את לא יכולה להלחם, למה? כי את מפריעה לנו הגברים ב"מלאכת הקודש" שאנחנו עושים בין אם זה להלחם
    עבורך (עבורי?) ובין אם זה לפרנס
    אותך (אותי?). בן כספית מעולם לא היה פמיניסט דגול.הפסקתי לצפות בתכני שהוא משתתף בהן ואנני קוראת את מה שיש לו להגיד. מי שיש לו ראיה צרה ושוביניסטית לגבי נשים יש לו אותה השקפת עולם לגבי שאר הדברים. והראיה היא כאן בדברים שהובאו לעיל.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s