אם תרצו פאשיזם

למי שאינו יודע, ארגון בשם "אם תרצו", העלה קמפיין שובב ונושכני המבקש לסתום את הפה למי שרוצה לבקר את השלטון בישראל. הקמפיין השובב והנושכני מתמקד בעיקר בפועלה של "הקרן החדשה לישראל" (מקום העבודה שלי עד עתה) ובארגוני זכויות האדם הזוכים לסיוע ממנה. ההאשמה – הללו סיפקו את עיקר החומרים לדוח גולדסטון ולכן למעשה הם סייענים לחמאס.

קשה שלא לחבב את תנועת "אם תרצו". בתור סמולנים עלובים שמעריצים את תנועת החמאס והחיזבאללה, אנחנו לא יכולים שלא לאהוב תנועות שפלות השטופות אמונה אבסולוטית בצדקת הדרך ושנאה עיוורת לכל אדם ביקורתי (דהיינו בוגד). אז איך לא נאהב את "אם תרצו"?

רק בנקודה אחת האבסורד שבקמפיין הזה הופך למבעית, צפו בשקר שקוף ונבזי המעיד היטב על הטיפוסים מאחורי הקמפיין. בתוכנית הבוקר שלו מציג אברי גלעד , לאחר ראיון עם מייסד תנועת "אם תרצו", הפגנה (דקה 4:20 בקירוב). לפי ההצגה של אברי גלעד ההפגנה היא כיביכול הפגנת תמיכה ביו"ר הקרן החדשה לישראל, נעמי חזן, מול ביתה בירושלים. בהפגנה רואים אנשים עם כאפייה, ושלט עליו כתוב "אוהבים אותך נעמי, שונאים את צה"ל". התמונות הללו אומרות הכל – מתריס אברי גלעד באולפן (איפה מינימום של תחקיר?), ויו"ר "אם תרצו" ממהר להסכים. לכל בר דעת ברור כי זו למעשה הפגנת שיטנה נגד נעמי חזן, מול ביתה, שבישלו מפגיני "אם תרצו". השלטים מכילים את אותה גרפיקה מקמפיין השיטנה ("השובב והנושכני") שהפיצו גם בוואיינט ומתוכנן לעלות גם בשלטי חוצות. אבל זה לא עצר אותם. במקום להראות מינימום הוגנות ולתקן את הרושם המוטעה שיצר גלעד, היו"ר של "אם תרצו", נהנה לחמם עניינים. העללת עלילות? זו המומחיות של "אם תרצו". אדם שמסוגל לחוסר הוגנות כה בוטה ולרצח אופי כה בוטה, הוא אדם מסוכן לדיון הציבורי ולשיח הפוליטי, ומפחיד לחשוב איזה עוד שקרים ומניפולציות רקח. כך נהגו מובילי קבוצות פשיסטיות, לאומניות, צעירות ו"נושכניות" ברחבי העולם.

כל הטרארם הזה, אגב, הוא תגובה לדוח ברמה של כיתה ג' שפירסמו "אם תרצו" וקיבל כתבת שער במעריב. הדוח, פרי "תחקיר" מורכב שהביא ל"חשיפה" המדהימה הבאה – הרבה מהסימוכים של דוח גולדסטון התבססו על דיווחי ארגוני זכויות אדם ישראלים (אגב, הנה רק עוד הוכחה מוחצת אחת שאכן היה מה לבדוק ושדיווחי הצבא היו, בוא נאמר בזהירות, לא מדוייקים). וואו. הרי הכל היה באינטרנט, בשקיפות מלאה, כולל מקורות המימון. אבל הסקס-אפיל של חשיפת דבר נסתר כיביכול מוסיפה פלפל לרטוריקת הקונספירציה האפלה של "אם תרצו". היה מוטב שיבדקו מה עושים ארגוני זכויות אדם בכל הארצות הדמוקרטיות (רמז: מבקרים את השלטון), ובאילו ארצות רודפים פעילי זכויות אדם כפי ש"אם תרצו" כל כך רוצים (רמז: התנועה הזו מתאימה יותר לאופי השלטוני של לבנון).

21 מחשבות על “אם תרצו פאשיזם

 1. תורם גדול לתנועת "אם תרצו" הוא המליונר האמריקאי ג'ון הייגי. הייגי הוא מטיף נוצרי אולטרה-שמרן, שמצטיין בנאומי השטנה שלו נגד הומוסקסואלים, מוסלמים, שמאלנים וגם… יהודים. לפי אמונתו של הייגי, על ישראל לתקוף את איראן בהקדם, על מנת שאיראן תשיב אש, מה שיהרוג כמה שיותר יהודים בישראל ויזרז את ביאת המשיח. גם היטלר, לדידו של הייגי, היה יהודי במוצאו.

  הנדיב היקר הזה תרם ל"אם תרצו" לא פחות ממאה אלף דולר:
  http://www.cufi.org/site/PageServer?pagename=media_press_releases
  (

  על הייגי והיהודים:
  http://en.wikipedia.org/wiki/John_Hagee#Judaism

  בקיצור, כש"אם תרצו" מדברים על מקורות מימון, צריך להזכיר להם את הפתגם על הבית מהזכוכית והאבנים.

  קח את זה לחברים שלך בקרן, יריב, ורוצו עם זה כמה שאפשר.

 2. ראש הארגון "אם תרצו" אומר בראיון שהלוחמים מ"שוברים שתיקה" היו צריכים לפנות אליהם, דהיינו אליו ואל ארגונו, לשם העלאת העדויות. מבחינתו הוא כבר נציגה הבלעדי של מדינת ישראל, ושל מערכת המשפט והצדק שלה.

 3. לא כול כך בישראל אבל באירופה בוודאי והתמיכה שלו בכול שיגיון מוסלמי עושה אותם לא פחות בוגדנים מהלורד האו האו.

 4. לא כול כך בישראל אבל באירופה בוודאי והתמיכה שלו בכול שיגיון מוסלמי עושה אותם לא פחות בוגדנים מהלורד האו האו.

 5. נראה לי שאברי גלעד סתם היה פה פתי מאמין לכל דבר (כולל לחתול ולעכבר).

  לעומת זאת אותו איש "אם תרצו" שהנהן בהסכמה התגלה כשועל נכלולי.

 6. אברי גלעד הבין את שיטת הרייטינג התורמת יפה לתלוש המשכורת.הוא קליל,הוא רוחני ניו-אייג'י,הוא מגיש "רציני", וגם שטותניקי.הוא הכל,והכל בו.
  "התמונות הללו אומרות הכל , מתריס אברי גלעד באולפן".למה לייגע את המוח? למה להעלות ספקות ולשאול שאלות כבדות? זו תוכנית בוקר קלילה ,שהדיבור הקליל זורם בה,ואנו עוברים לנושא הבא.

 7. הקרן החדשה לישראל עשתה אותו דבר בדיוק לאנשים, מאותם טעמים בדיוק (חיסולים פוליטיים והשתקות, בעיקר של מי שנתפס בעיניה שמאלני מידי או "מביך ופוגע בתרומות"). שיטעמו, או תטעמו קצת מהתבשיל, כאשר הוא מופנה לקרן בעצמה, כולל הנוהל להפקיר אנשים לזעמו של הימין האלים והמופרע.

  חה חה חה.

  מאחר שהקרן אינה אדם אלא גוף משפטי אמורפי, אני בהחלט מרשה לעצמי לגחך. חבל רק שבקרן חשבו, כרגיל הטעות המוכרת, שאם ימכרו כמה אנשים ועקרונות לטובת היחסים הטובים עם הימין, אז ביום פקודה הימין יזכור להם את הדילים המסריחים. זה כרגיל לא עובד כך, ועכשיו הקרן לא נחוצה להם בכלל..

  ארגון לא אמין ולא נאמן לעקרונותיו שלו, סופו שייחשף לאותה שיטת פעולה. אלף בית בהסטוריה של מאבקים פוליטיים.

 8. איריס את מוכנה לפרט?
  את מעלה טענות קשות. אם הן נכונות אצטרף אליך למאבק בקרן. אני תמיד עם האמת.

  ושאלה מנחה: האם הקרן הפקירה או שמא סימנה גבול אידיאולוגי? אני מקווה שאת מוכנה לקבל את הלגיטימיות של סימון גבולות גזרה אידיאולוגיים, גם אם הם מסמנות את מסמן הגבולות כפחות ראדיקלי ממך.

 9. תודה תודה. אך נידמה לי שהשעה חלפה לעסוק בקרן החדשה לישראל, זה
  YESTERDAY"S NEWS

  מכל מיני סיבות.

  בכל מקרה, תמיד שמחה לדבר על כל עניין ודבר, אפשר באימייל או כל דרך אחרת.

 10. נו באמת…. כעובד בהווה או לשעבר של הקרן לישראל חדשה -ישראל חדשה,אה? – אתה ממש שיא האיזון וההוגנות..
  אם תרצו לא משתיקים ביקורת אבל מנסים להשתיק או לפחות להתנגד לביקורת אנטישמי ת או אנטי-ישראלית אוטומטית,כלומר פרופגנדה פלסטינית במסווה של ביקורת רצינית….
  תעשיית השקר כפי שמכנה אותה בן ימיני ממעריב

  די עם ההתממות,חלקים נרחבים בשמאל הרדיקלי הם אנטי ישראליים ברמה כזו שהם ממש מתים לראות את ישראל והציונות מתפוררים – אפילו לא נתחיל להזכיר את השמאל הרדיקלי בעולם… מספיק לראות לקרוא ולשמוע מהאנרכיסטים וממגזין כיבוש כדי להבין אמה מתועבת הצומות,היהדות וישראל בעיניי החוגים האלה..הם ממש רואים בה-והמינוח אינו מקרי-השטן הקטן…

 11. שלום לכם.
  אתם נשמעים דווקא חמודים.
  רק הערה אחת קטנה ואמיתית לחלוטין, לידיעתכם
  הוצאנו הודעה לתקשורת מאוד ברורה בנושא שם היה רשום בצורה סופר בולטת שאנחנו מחופשים.
  בבוקר בראיון אצל אברי גלעד, בכלל לא קלטתי את הטעות שלו.
  כל טוב,
  רונן

 12. אהלן רונן, אני שמח שבחרת לבקר,
  לא קלטת את הטעות?
  יכול להיות. אני כשאני עושה טעות חמורה או כבדת משקל, ואני עושה לפעמים, אני ממהר להתנצל בהבלטה.

  תשמע רונן, בדוח שלכם ובהתבטאויות בקמפיין סביבו, יש כל כך הרבה דברים שדורשים הבהרה שקשה לדעת מאיפה להתחיל.

  דומגא קטנה וספורדית, בן כספית, לא יודע עד כמה זה בעידודכם ובהסכמתכם, קורא לארגוני הזכויות תומכי חמאס. במהלך המלחמה, ובוודאי בכל הזדמנות, הצהירו כל הארגונים הללו כי חמאס מבצע פשע מלחמה וחתמו על מודעה הקוראת לעצור את הירי על אזרחים בשדרות ובעזה.

  אפשר לבוא בטענות כי הצהרה זו חסרת שיניים, אבל זו בטח איננה תמיכה בחמאס. אם התכוונתם לומר שבפועל יוצא כי הארגונים הללו משחקים לידי החמאס, הרי שזו התבטאות אחרת, וניתן להתווכח עליה. רק דוגמא אחרת לגמישות הסמנטית הבלתי נסבלת של מי שמלהטטים במילים וניסוחים. נכון, גם בשמאל צעקו "בגין רוצח", וגם זו הזנייה של השיח הפוליטי. אני מוכן להילחם גם נגדם. מלחמת בוץ זו לא הדרך.

  שלמה היקר,
  אולי יש חלקים אנטי-ישראלים בשמאל הראדיקלי. אני לא מתעניין בהם. אני מחשיב עצמי כשמאל ראדיקלי (בוודאי שביחס למפה הפוליטית הנוכחית) ואוהב את ישראל מאוד. חלקים נרחבים מהבלוג הזה מנסים לגעת בשאלות אסטרטגיות על מנת לחשוב יחד כיצד נוכל לשמור טוב יותר על בטחון ישראל. נושא חשוב ולא שולי בעיני. גם לא בעיני ארגונים כמו המועצה לשלום וביטחון, שעוסקים בזכויות אדם ובשיקולי ביטחון.

  להערתך הראשונה, טעות שחוזרים עליה הרבה אינה הופכת לאמת. קצת חוקים באנגלית לצורך ההשכלה: בשם בעל שלוש מילים המילה האחרונה יכולה להתייחס לזו הראשונה או לזו השנייה. לכן New Israel Fund בהחלט יכול היתרגם לקרן החדשה לישראל (ולא הכרחי לתרגמו ל:קרן לישראל חדשה). את הקונספירציה של הסתרת האמת מ"הילידים הישראלים הפרמיטיבים" עם שם מטעה, רקח מישהו משועמם או בור באנגלית.

  ולמען הקשר ההיסטורי, הקרן קמה לאחר שיהודים פרוגרסיביים חשו כי אייפק לא מייצגת את תמיכתם ואהבתם לישראל, ולכן, לצד מי שהייתה מזוהה כ"הקרן הישראלית", הם הקימו קרן חדשה – הקרן החדשה לישראל. יש לה לקרן חזון שונה משל אייפק, אבל החזון הזה מבוסס על תפיסה אזרחית ועל מגילת העצמאות, הארדלי ניסיון להפיכת אופיה של המדינה למשהו אחר.

 13. מצחיק לקרוא לקרן פורד ובת חסותה החדשה לישראל "אנטישמים"מה שמענין את הקרנות זה לא אם המנוצל והנפגע הוא יהודי או מוסלמי.
  את בעלי שתי הדתות הם מנצלים בשמחה כל עוד יש מה לגנוב מהם
  ראו ספרה של נעמי קליין :דוקטרינת ההלם
  http://www.meshanim.com/doctor.htm

 14. בלבנון ישנה ביקורת ערה על השלטון, ריבוי מפלגות ואיי ליברליות. אולי בלרוס היא דוגמה עדיפה לרדיפה פטריוטית של מבקרי שלטון.

 15. פינגבק: אם תרצו פאשיזם-יריב מוהר « אם תרצו זו אגדה

 16. פינגבק: אינפורמציה I « אם תרצו – כל האמת

 17. פינגבק: כוח מרכזי – תיעוד עלייתה של "אם תרצו" « מאסף

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s