לגנות את שיטת הפינוי שהופעלה כלפי חוות פדרמן

על כל ארגוני זכויות האדם בישראל לגנות – לאחר בחינה ביקורתית ובדיקה האם הנתונים שפורסמו אכן נכונים – את השיטה בה פינו כוחות יס"מ את חוות פדרמן בחברון.

על פי דיווחים שונים הגיעו המפנים בלילה, כשבבית ילדים קטנים, ופשטו על בית המשפחה. יש לבחון האם לא ניתן היה, באמצעים ריאליים וישימים, לבצע את הפינוי בדרך שתגרום פחות טראומה לילדים, והאם נכח\ה במקום עובד\ת סוציאלי\ת.

במקביל, יש לפעול על מנת לפנות את כל המאחזים, ולאחר מכן, לשאוף להחלטה פוליטית שתאפשר גם את פינוי שאר ההתנחלויות, מיהודה ושומרון, כך שיסתיים משטר ההפרדה על בסיס דת ולאום בשטחים. ההתיישבות היהודית תוכשר מוסרית רק אם ניתן יהיה להעניק זכויות אזרחיות אפקטיביות לכלל תושבי השטחים, יהודים כערבים. צעד זה הוא כנראה מאוד לא חכם, שכן יוביל ל"באלקניזציה" של האזור, ויגדיל חיכוך בין קיצוניים ומחרחרי ריב.

 

אבל ראשית – לבחון הפרת זכויות של המתנחלים במהלך הפינוי ולגנות במידת הצורך. גינוי כזה הוא מחוייב המציאות על רקע אקלים הדעות והתחושות בציבור הישראלי. יש להראות, להדגיש ולהבהיר לציבור הישראלי כי תנועת זכויות האדם בישראל פועלת ממניעים עקרוניים ולא שבטיים, ללא משוא פנים. יש לחדד כי זכויות האדם הן אוניברסליות ואינן ניטלות מאדם בשל דעותיו, יהיו אלו מחליאות ואיומות ככל שיהיו. לחימה בדעות פשיסטיות ופונדמנטליסטיות יש לעשות בעזרת חינוך והסברה ראוייה.

 

המבחן הגדול של זכויות האדם הוא היכולת להגן על זכויות עקרוניות גם ביחס למי שמשוקצים על ידי ההמון, ולא משנה מאיזה צד ומאיזה כיוון.

6 מחשבות על “לגנות את שיטת הפינוי שהופעלה כלפי חוות פדרמן

 1. בנידון, אבל בעולם טוב יותר שירותי הרווחה היו לוקחים את הילדים לכל משפחה שמכניסה את עולליה למאחזים פליליים וחושפת אותן בכך לשלל מרעין בישין כמו פריצות יס"מ.

 2. כן, ממש משוקצים. מסכנים המתנחלצ'וקים האלה, סתם מורידים עליהם כאפות בתקשורת. על היהודים הטובים האלה שכל מה שרצו זה לגנוב כמה אדמות ולהעביר כמה צינורות מים דרך החצר של אחמד. מה, זה הרי כמו בכרזות בעזריאלי, עם הילדים הג'ינג'ים הקטנים שמשחקים אותה דוד המלך. אף אחד לא חוטף מכות, אף עצים לא נעקרים, אף דוכנים בשוק לא מתהפכים. הכל תעמולה של הסמול.

 3. החווה של פדרמן הוקמה על קרקע שנמצאת בתחום השיפוטי של קרעת ארבע, היא לא שייכת לשום ערבי. לעומת זאת, קרית ארבע הולכת ו"נחנקת" מבנייה בלתי חוקית של ערבים שסוגרים עליה.

  דבר שני – מעניין אותי אם אתה מתייחס לכל ערביי הארץ, ישראל ופלסטינים באותן סטיגמות והכללות כמו שאתה עושה למתנחלים. למשל – גנבים, אלימים, צועקים איטבח אל יהוד, רצחניים (עשרה מטעני צינור בחודש האחרון)

  אה… הם ערבים, אסור להכליל אותם. רק את אלה עם הפאות והכיפה מותר.

 4. גם המתיישבים בדרום אפריקה "נחנקו על ידי בנייה כושית בלתי חוקית". באמת חצופים מאוד הערבים האלה שמנסים לבנות בשטח שלהם, להשתמש במשאבים שלהם וכו'. ברור לחלוטין שהוילה שלנו בג'ונגל צריכה לבנסראום של לפחות 40 קילומטר לכל כיוון, ולא, נשלח את חיל הפרשים ונשבור להם את הפנים. נגן על הילדים הג'ינג'ים החמודים שלנו מפני השיקוץ השחור – ויהי מה.

 5. ממש כמו הלבנים ביוהנסבורג, שנאלצו להסתובב רק ב-3% משטח העיר בשביל לא להניח רגלם בשכונות השחורות המלוכלכות והמגעילות. מה זה, הכושים האלה בכלל לא שומרים על הבית שלהם. מגיע להם שנביא להם בעוזי.

  (חשבתי שמדברים על קרית ארבע אגב)

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s