לו נתניהו היה האחראי על לחימה פסיכולוגית בצה"ל

אם להיצמד להגיון המוצהר במניפסטים הספרותיים של ביבי נתניהו, ולא לפרסונה הפרו-מפציצינית שלו כפוליטיקאי ומדינאי, כלומר, אם לצלול לרגע לקרבי האיש עם ספרי החזון הדמוקרטי למזרח התיכון, ניתן לתאר טיפוס שיכול היה לתת משב רוח רענן לאסטרטגיה הישראלית.

נאמר שהביבי מהסוג הזה היה אחראי על הלחימה הפסיכולוגית בצה"ל, הוא ודאי היה מבין את הלכי הרוח ברצועה בצורה מבריקה: הוא היה טוען שהדבר שהכי מרתיע את החמאס, כלומר הקלף הכי חזק שלנו נגדו, "נשק יום הדין" ממש, הוא התמהיל הזה של מחשבה ביקורתית ופתוחה, הלכי רוח דמוקרטיים אמיתיים (ולא רק הליך טכני של הצבעה), חופש עיתונות, ליברליזם, הומניזם ושות'. והרי שלום בתנאים הנורמטיביים כיום – ממנו חוששים כל כך בחמאס – ייתכן לדעת נתניהו רק כשמדינות ערב יהיו דמוקרטיות.

ולכן:

על כל קסאם הייתה קמה עוד קול פלסטין החופשית או עוד תחנה של איסלם סופי צמחוני עם דרשנים רוחניים המתחברים לאללה אוניברסלי כזה שנמצא בכולנו. על כל גראד היה נורה עוד טנק כרוזים בשבח המתינות והדמוקרטיה, עוד ברושורים לקידום חופש הדעות והכלכלה החופשית, עוד עלוני פירסומת למוצרי צריכה נפלאים שמשטר המחסור מדיר מאזרחי הרצועה משוללי הקפיטליזם, עוד חוברות תיירות עם רקדניות בטן חושניות מיעדים ערביים פתוחים ומשגשגים יותר ועוד דרשות של איממים מתונים החותרים תחת האיסלם החמאסי.

הם יורים טילים, אנו כרוזים. כך כל בסיס התמיכה הבינלאומי היה נלקח מהם, ובינתיים אזרחיהם הרעבים היו מתחילים לשאול שאלות קשות. כך עד שהיה הנייה היה זועק: נכנע!

ואז, כדי לנצח סופית, היה צה"ל מפיץ חומר תעמולה המראה לאזרחים המסכנים של הרצועה חזון ממשי בו מתנהלים החיים בצורה אחרת לחלוטין מבמשטר הדיכוי שלהם, כלומר הוא היה מראה להם כיצד חיים בדמוקרטיה התקינה היחידה במזרח התיכון – קפריסין!

מחשבה אחת על “לו נתניהו היה האחראי על לחימה פסיכולוגית בצה"ל

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

מתחבר ל-%s