הרשות השנייה כאישה מוכה

מופלא הוא סיפור המאבק בין קשת לרשות השנייה. מפתיעים כל כך הם הטיעונים. רעננים ויצירתיים כל כך בחוסר הבושה הקלישאית שלהם. מפתיעה עצם היכולת לתפור טיעונים גם כשכל המצע העובדתי נראה – לכאורה (איך לא יהיה לכאורה?) – כנגדך:

 

הרשות מפלה לטובה את ערוץ 10, מסיבה נזק כלכלי בלתי סביר לקשת, בניגוד לטענות קשת למעשה השקיעה מעל ומעבר בתוכניות של ז'אנר עילי, והרשות היא בכלל יש לה אימא ערבייה והיא משת"פית של אל-קעידה. בטח גם זרקו איזה "זה לא מידתי", לחלל האוויר. צמד המילים "לא מידתי", הפך לבאזז-וורד משפטי של כל מיני קוזאקים נגזלים אחרי ששימש בעבר בעיקר את פרקליטי המוחלשים והמופלים לרעה.

 

היכולת של מערכת המשפט להעמיד את הגוף הכלכליסטי הזה במקומו, כשהוא משמש בתפקיד ציבורי של מקרין התכנים הלאומיים, היא מבחן קריטי עד מאוד לכל שיטת הממשל הכלכלי של ההפרטה המתקראית "נאורה", כזו שמכירה בחשיבותו של רגולטור. יכולת ההרתעה – בדמות השתת הוצאות משפט וקנסות על קשת – כנגד הליכי סרק משפטיים, הם שיאפשרו אפקטיביות של הרגולטור. וברקע עולה שאלה הרבה יותר עמוקה: האם בעידן בו מערכת המשפט שבויה של ההון יש בכלל לרגולציה כפי שהכרנו אותה סיכוי מול חברות כלכליות אימתניות?

 

5 מחשבות על “הרשות השנייה כאישה מוכה

  1. נתי, אני לא רואה איך הקביעה הזו קשורה להוכחות, היא קשורה לפרשנויות.
    העובדות – ונסתפק כרגע באילו הגלויות יחסית – יכולות להתפרש לכאן או לכאן. בית המשפט נמנע שיטתית מלהתערב במדיניות הניאו-ליברלית של הממשלה. ואולי זה גם לא מתפקידו להתערב, אבל אפילו בנגזרות בהן היה אינטרס ציבורי להחמיר עם עבירות צווארון לבן של ההון, לא נצפו יותר מדיי החמרות כאלו.
    אמור לי כמה מראשי הבנקים יושבים בכלא על גניבה, או מעילה חמורה או הוצאת דבר במירמה?

    ועת קרא את דו"ח ועדת החקירה הפרלמנטרית מלפני כשנתיים כמדומני, הנוגעת לסטיות של הבנקים מהוראות המפקח.

  2. פינגבק: used Cranes

  3. פינגבק: used cranes

  4. פינגבק: י“ח®”וž«ח‰‡

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s