ההון הגדול נבלם בפקיעין

כמו בקרב מפנה במלחמה עולמית גדולה, כך נראה שלראשונה מזה שנים חוטף ההון הגדול כמה נצחונות טאקטיים קטנים שלכאורה אין קשר ביניהם, אך יש בהם לעודד תודעה אחרת:

בפקעין, בקופי טו-גו, בקופי בין, בקרב מול ועד המאבטחים – אנשים מתחילים להתעורר. עצם ההתארגנות העזה מול חוק ההסדרים, גם היא מצביעה על משהו.

 

חברות הסלולוריה יאלצו לשקול שוב את אסטרטגיית הצבת האנטנות שלהם, מעסיקים פשיסטיים יחשבו פעמיים, מושחתי הון-שלטון יתקשו לישון בלילה מדאגות.

 

בסך הכל, הפאשיזם הכלכלי בדאגה. עריצי ההון מתחילים להבין שהעם מתאב אותם ובז להם, והאדמה עצמה מקיאה אותם מתוכה. יום יבוא ויבינו שריקנותם האנאלית ששואפת כל הזמן למקסם רווחים מובילה אותם לפאתולוגיה נפשית מבפנים ולחורבן חברתי מבחוץ, אל מול העולם שסובב את החווילה שלהם.

11 מחשבות על “ההון הגדול נבלם בפקיעין

 1. אבל גם אם יש בכל המקרים שציינת כדי אותה תופעה- מלחמה בהון הגדול- הרי פניה בדמות החברה הישראלית: בפקיעין יורה שוטר לאזרח בבטן כדור חי. אין מה לומר, בתל אביב יותר נוח.

 2. בשביל להילחם בקרינה הסוללרית לא צריך לשרוף אנטנות. האמת שזה אפילו מזיק, כי אז זה אורמ שגם האנטנות, וגם המכשירים אצלנו ייצטרכו לשדר בעוצמה יותר גבוהה.

  אבל הדרך האמיתית להיחלם, זה לא להיכנע ללחצי ה"דור השלישי". הניגוד לשימושים הפשוטים של הטלפון וה SMS, שהם צרכים אמיתיים של הציבור, שירותי הדור השלישי הם שטות שהחברות דוחפות לנו בכוח בשביל להרוויח עלינו יותר.

  יש מספיק אנטנות בשביל לקיים את השירותים הבסיסיים והנחוצים. התוספת של האנטנות זה בשביל שיהיה אפשר לקיים את שירותי הדור השלישי.

  אז מה שצריך לעשות זה שכולנו נאמר – לא לדור השלישי לסרטן!

 3. בזכות ההתמכרות לסלולארים..
  רוב הזמן לרוב האנשים, המכשיר מיותר, ורק בא למלא ריקנות קיומית.

  הניידים הם המחשה לתרבות העדר.
  יש תרבויות בהם אנשים בתור או באוטובוס או לעת שעה פנוייה – קוראים ספר, משוחחים, פוקחים עיניים אל העולם. חושבים.

  במקום לבהות במכשיר המופלא הזה, שהופך את המשתמשים בו תשעים אחוז מן הזמן -לזומבים.

  אם להתעורר, כי אז מכך. כל היתר הוא מראית עין.

 4. כל כך תלאביבי, וכל כך מעופף.

  "ההון הגדול"? אתה יודע למה שורפים אנטנות הסלולריות בפקיעין (כמו באעבלין, ובדלית אל כרמל בזמנה)? מכיון שכל חמולה רוצה את האנטנה בשטח שלה, ולא של האחרת. זה מכיון שהחברות הסלולריות משלמות כסף טוב למי שהאנטנה בשטחו. הנמוקים ירוקים או בריאותיים טובים לקוראי "רשימות" ולמדור האורגני ב"הארץ". המלחמה שם היא לא להרחיק את האנטנות, אלא לקרב אותן.

  כמובן, לא לשכוח את קלגסי המשטר. קלגסית אחת חטפו שם וניסו להרוג, אבל בקטנה. אכן, אין מה לומר – בתל אביב יותר נוח, ובמינזר הכי נוח.

  כמה שאתם מעופפים. אם מי שאמורים להיות "עתונאים" בישראל יוציאו פעם את האף שלהם צפונה מהירקון (או דרומה מסלמה) תגלו דברים מרעישים. אולי, יום אחד, אפילו תדעו מה שכל ישראלי שגר ב"פריפריה" יודע.

 5. ערדי, הדרוזים צוטטו כמודאגי מריבוי מקרי הסרטן. אם אתה טוען אחרת, כנראה שיש לך הוכחות או יכולת לקרוא את מחשבותיהם.
  האנטנה ששרפו לא שייכת לחמולה אחרת, אלא הוצבה בפקיעין החדשה, מושב יהודי סמוך.

 6. יריב, אני מאמין שאתה יותר אינטלגנטי מכדי להאמין לדיווח בכלי תקשורת ישראלי כלשונו. כשיהיה כאן ערוץ מדיה אחד שיתקרב לסטנדרט של ערוץ (/עתון וכו') רציני בעולם המערבי אולי נוכל להתייחס אליהם בכלל.

  בינתיים יש לך עתונאי שמבחינתו פקיעין במקרה הטוב מתקשרת לצימר, שיוצא לשם פעור עיניים, מעט חושש מהמפגש עם ערבים אורגינל שלא משחקים בסרט או מגישים חומוס ומעט מקווה לטעום מהפלאפל שכתבו עליו מגלי הארצות ממדור האוכל ומביא צטוטים ממישהו שפגש. לפי זה אתה קובע דעה?

  במקרה יצא לי להיות קרוב להתרחשויות בתקופת שריפת-האנטנות-הדרוזית הראשונה בדליה. כל אחד במקום ידע שהסבה היתה תחרות על דמי השכירות שמשלמות החברות הסלולריות. מדובר בסכום שמכפיל את ההכנסה של משפחה ממוצעת בכפר. ואם האנטנה כלל לא בכפר, ודאי שעדיף להכניס אותה פנימה, קודם כל.

  אגב, גם אם היה מדובר במלחמה אמיתית באנטנות, יש לך ספק שלכל אחד ואחד מהמציתים (והמגיבים כאן, לצורך הענין) יש סלולרי? אמנם קשה להציע היום לאנשים שלא יחזיקו טלפון נייד, אבל אם מי שאכפת לו מהנושא היה פשוט מחזיק טלפון שאינו דור שלישי, הבעיה היתה קטנה משמעותית. דור שלישי מצריך הרבה יותר אנטנות מהדורות הקודמים. אנחנו לא חייבים לצרוך כל מה שמוכרים לנו. לא צריך תאוריות על "פשיזם כלכלי" (אני מניח שהתגובה שלי היא "מקרתיזם כלכלי"?) בשביל להבין את זה.

 7. כל מה שכתוב במאמר שקישרת אליו נכון ומדויק וגם ידוע לכל מי שעיניו פקוחות. אבל מה הקשר בין זה לפאשיזם? בשוק שמשתדל להיות חופשי יש מנגנונים שתפקידם להבטיח תחרות (כמו חוקי האנטי טראסט בארה"ב) ומנגנונים שמשתדלים לפקח על קשרים הדוקים מדי בין הון לשלטון.

  הסיבה שמנגנונים כאלה לא ממש קיימים בישראל נעוצה בעבר ההסתדרותי שלנו לא פחות מההווה הקפיטליסטי-כאילו. גם במדינות ותיקות יותר המנגנונים האלה לא היו מושלמים אף פעם והיום אולי מזייפים במיוחד, אבל זה ענין אחר.

  ההון והשלטון (והתקשורת, שעובדת אצל שניהם, ביחוד בשנתיים האחרונות) עדיין לא מקיימים משטר פאשיסטי בישראל. אם אתה לא רוצה אנטנה ביישוב שלך יש דרכים שהוכחו כיעילות לפעול נגדה מבלי לשרוף אותה או לחטוף מג"בניקית.

  אתה יודע, יש כל מיני דברים רעים בעולם שלא קשורים כלל לפאשיזם. לא צריך לחפש פאשיסטים בכל פנה.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

מתחבר ל-%s